Waldi Parkiety: Pomiar wilgotności podłoża

Pomiary wilgotności podłoża

Obowiązkową czynnością do wykonania na posadzce cementowej lub anhydrytowej jest pomiar wilgotności podłoża.

Jesteśmy w stanie wykonać wstępny elektryczny pomiar wilgotności podłoża ale najbardziej miarodajną formą jest metoda chemicznego, którą również posiadamy w swojej ofercie.

Metoda typu CM jest to jedyna metoda chemiczna pomiaru wilgotności podłoża uznawana w Sądzie.

Zapraszam do kontaktu telefonicznego po szczegóły.
Pomiar wilgotności podłoża elektryczny - Waldi Parkiety Waldemar Jarzyna

Pomiar elektryczny

Pomiar elektryczny jest przede wszystkim szybką metodą dającą miarodajne wyniki. Wykonujemy ją do pomiaru wilgotności w materiałach takich jak drewno, cegła, beton, płyty gipsowo-kartonowe i inne materiały budowlane i oczywiście posadzek przed położeniem parkietu. Urządzenie przez nas wykorzystywane do pomiarów, dzięki sferycznej sondzie czujnikowej, podaje dokładny pomiar poprzez dotknięcie materiału.

Ważną informacją jest fakt, że jest to pomiar nieinwazyjny.

Pomiar wilgotności podłoża chemiczny - Waldi Parkiety Waldemar Jarzyna

Pomiar chemiczny

Pomiar CM jest jedną z najpopularniejszych metod pomiaru wilgotności podkładu przed rozpoczęciem prac montażowych. Należy pamiętać, że podkład przed rozpoczęciem montażu powinien być:

  • odpowiednio wilgotny – nie więcej niż 2% w skali CM dla jastrychów cementowych lub 0,5% w skali CM dla jastrychów anhydrytowych. W przypadku gdy w podłożu znajduje się system ogrzewania podłogowego, maksymalny poziom wilgotności to 1,8% w skali CM dla jastrychów cementowych i 0,3% w skali CM dla jastrychów anhydrytowych.
  • jednolity – pozbawiony spękań, pęknięć i uskoków
  • spójny – podkład nie powinien rozwarstwiać się
  • twardy – w zależności od rodzaju nowej posadzki
  • równy – należy wykonać niwelację, dopuszczalna tolerancja to 2 mm/m lub 3 mm/2 m i nie więcej niż 5 mm na całej długości czy szerokości pomieszczenia.

Wymienione wyżej parametry dotyczą nie tylko podłóg drewnianych, lecz również wykładzin dywanowych, PVC, LVT, kauczukowych, linoleum, czy żywic.

Bardzo miarodajna metoda - jedyna uznawana w Sądzie
Image
About
World's leading management consulting firms, where bold thinking, inspired people and a passion for results come together for extraordinary impact.
Subscribe